לא סתם "משחק ילדים" – למה ילדים חייבים לשחק?

הבלוג של tag4u מדבקות שם: לא סתם "משחק ילדים" - למה ילדים חייבים לשחק?

כשמדובר בבריאות הילד והתפתחותו – המשחק הוא עסק רציני. ממחבואים, תופסת, ועד לים יבשה, צורות המשחק הרבות מעשירות את מוחו, גופו וחייו של הילד בדרכים חשובות. מוכנים לגלות על היתרונות הרבים במשחקי הילדים? נהדר! בנוסף, דעו שאנחנו מוכרים מדבקות עם שם לגן עם עיצובים של חיות, דיסני, ועוד המון! באמת שווה להסתכל.

היתרונות בלשחק

המשחק הוא חלק בלתי נפרד מהתפתחות הילד בשלבים המוקדמים של חייו והוא תומך גם במסע הלמידה שלו. על ידי פיתוח מיומנויות גופניות, זה עוזר לו להתחזק ולהיות בריא, ויכול לנטרל את בעיית השמנת היתר. זה עוזר לבניית הערך העצמי והביטחון בכך שזה נותן לילד להרגיש מהן היכולות האישיות שלו ולהרגיש טוב עם עצמו. ומכיוון שזה כיף, ילדים לעיתים קרובות מאוד שקועים במשחק שלהם בו עוסקים.

המשחק הוא גם דבר שמטפח יחסים עם עצמך ועם האחר. הוא מקל על לחץ, עוזר להתמודד עם חרדה, ומגביר את האושר, בונה רגשות של אמפתיה, יצירתיות ושיתוף פעולה. בנוסף הוא תומך בצמיחה של היציבות. משחק עם ההורים ועם החברים הוא המפתח לבניית מוח, גוף וקשרים חברתיים משגשגים. מחקרים מראים שמשחק יכול לשפר את יכולות הילדים לתכנן, לארגן, להסתדר עם אחרים ולווסת רגשות.

ילדים צעירים יכולים לפתח מיומנויות רבות באמצעות כוח המשחק. הם עשויים לפתח את כישורי השפה, הרגשות, היצירתיות והמיומנויות החברתיות שלהם. משחק עוזר לטפח דמיון ולהעניק לילד תחושת הרפתקאות. באמצעות זה הם יכולים ללמוד מיומנויות חיוניות כגון פתרון בעיות, עבודה עם אחרים, שיתוף ועוד. זה גם עוזר להם לפתח את יכולת הריכוז.

הספונטניות של המשחק מקדמת לקיחה של סיכונים כאשר הילדים מתקשרים עם החומרים ועם הסביבה שלהם. תחושת הלא נודע עוזרת לילדים לפתח גמישות מנטלית ותפקוד ביצוע. המשחק תומך גם בפיתוח השליטה העצמית, שהיא קריטית להצלחה בהמשך חייו של הילד. ילדים משחקים כי יש להם רצון עמוק להבין את העולם. כמו כן, המשחק מאפשר להם הזדמנויות לווסת את רגשותיהם, לעכב סיפוק ולנהל משא ומתן עם אחרים – כל ההיבטים החשובים בפיתוח שליטה עצמית, מיומנות של המאה ה-21.

למעבר לחנות שלנו: מדבקות שם לילדי גן, בית ספר, מחנות קיץ ועוד ועוד. לחצו כאן >>

פנו זמן למשחק

כהורים, אתם התומכים הגדולים ביותר בתהליך הלמידה של ילדיכם. תוכלו לוודא שיש להם כמה שיותר זמן לשחק במהלך היום כדי לקדם התפתחות קוגניטיבית, שפתית, פיזית, חברתית ורגשית.

חשוב שהלמידה תהיה מהנה בגיל הזה. תעשו איתם דברים שהם אוהבים. הם עשויים למצוא דרכים יוצאות דופן לעשות דברים – למשל עבור תינוק, קוביות הן לא רק לבנייה של מגדל, וניתן להשתמש בצבע גם ללא מכחול! הראו להם איך הדברים עובדים, אבל אם הם רוצים להתנסות, תנו להם.

מגוון חומרים למשחק יעזרו להם ללמוד במספר דרכים. כמה דוגמאות כוללות:

  • משחק בחול ובמים יכול להיות מבוא מוקדם למדע ולמתמטיקה. למשל ניתן ללמוד כי המים הוא נוזל שניתן למדוד במכלים בגדלים שונים.
  • משחק בבצק או בחמר, ציור וציור תמונות, תחפושות או משחק בבובות יכול לעודד יצירתיות, דמיון והבעת רגשות.
  • משחקי כדור, ריקוד, ריצה וטיפוס עוזרים לפיתוח כישורי תנועה, כוח, גמישות וקואורדינציה.
  • משחקים עוזרים לעשות דברים בתורות, לשתף ולהתערבב עם אחרים.
  • שירה, נגינה על כלי נגינה פשוטים עוזרים לפיתוח קצב, האזנה ולשמיעה.

משחק ולמידה הולכים יד ביד. עבור הילדים אלה לא פעילויות נפרדות. הם שזורים זה בזה. תחשבו עליהם כעל הרצאה במדעים במעבדה, והמשחק הוא המעבדה של הילד. זכרו – משחק הוא לא משהו שעושים אחרי "לימודים" או "דברים חשובים יותר". משחק הוא העבודה האמתית של הילדות. באמצעותו של המשחק, לילדים יש את הסיכוי הטוב ביותר לגדול להיות מבוגרים מפותחים ומאושרים.

האם יצא לכם כבר לבדוק את מדבקות השם שלנו? שימו לב – מדבקות שם לגן ילדים ולבית הספר. והמשלוח? עלינו! רק הכניסו את קוד הקופון הבא בעת ההזמנה לקבלת ההטבה: fship. קנייה מהנה! 🙂

מאמרים נוספים שיעניינו אותך