עידוד שינה טובה אצל ילדים

הבלוג של tag4u מדבקות שם: שינה טובה אצל ילדים

הילדים מסרבים ללכת לישון בשעה נורמלית? הגוף שלהם לא מקבל את כל שעות המנוחה שהוא צריך – אל תוותרו להם! אנחנו ב-tag4u סידרנו לכם טיפים ומידע איך לשים סוף לבעיות השינה של הזאטוטים שלכם. לנוחיותכם, מעבר לחנות מדבקות השם שלנו, בעיצוב אישי. שווה לבדוק.

שינה היא דבר חיוני, בין אם אתה בן 8 או 80. זה הזמן של הגוף להתאושש ולהיבנות מחדש, והזמן של המוח לעבד מידע חדש. אבל, לילדים זה חשוב במיוחד. למוחם המתפתח קשה יותר להתמודד עם ההשפעות של אובדן שינה.

עבור ילדים, שינה לא מספקת יכולה להיות בעייתית במיוחד. הגוף והמוח שלהם עדיין גדלים ומתפתחים, והשינה היא חלק ניכר בהתפתחות תקינה ובריאה. מחקרים הראו כי שינה מספקת משפרת את תשומת הלב של הילדים; ההתנהגות; בריאות רגשית, נפשית ופיזית; כמו כן יכולתם ללמוד ולזכור.

אבל כאשר ילדים לא ישנים מספיק, גופם לא יהיה מסוגל להילחם בזיהומים (וזו בעיה גדולה במיוחד עבור ילדים בגיל בית הספר, שכל הזמן נחשפים למחלות מדבקות, כמו הצטננות). ישנו גם קשר להשמנה ולמצבי רוח בין המחסור בשינה, וזה יכול להפריע בריכוז של הילד.

לכן חשוב שההורים ינקטו בצעדים כדי לוודא שילדיהם ישנו מספיק זמן. אם הילד מסרב באופן קבוע ללכת לישון, או מתקשה בכך, חשוב לקבוע שגרה נכונה לפני השינה. אם הילד סובל מנדודי שינה, מומלץ לדבר עם רופא המשפחה.

כמה שעות שינה צריך לפי גיל?

0-3 חודשים: צריכים 14-18 שעות ביום, אבל אין להם זמן שינה קבוע. הם נוטים לישון בפרקי זמן של כמה דקות עד מספר שעות.

3-12 חודשים: צריכים 14-15 שעות ביום. עד 15 שעות זה האידיאל, אבל רובם ישנים רק עד 12 שעות ביום. בתקופה הזו המטרה הראשונה תהיה קביעת הרגלי שינה בריאים, כי התינוק כבר מקבל דפוסי שינה דומים לזה של אדם מבוגר. מומלץ להם לישון מספר פעמים במהלך היום, בין חצי שעה לשעתיים כל תנומה.

1-3 שנים: 12-14 שעות ביום. בגיל זה, הילדים מפסיקים לנמנם בבוקר ובערב, ויתחילו לנמנם רק פעם ביום. מומלץ לנמנם במשך שעה עד שלוש וחצי שעות.

3-6 שנים: 10-12 שעות ביום. ילדים בטווח הגילאים הזה בדרך כלל הולכים לישון בין השעות 19:00-21:00, ומתעוררים בסביבות 6:00-8:00 בבוקר. בגיל 3, רובם עדיין מנמנמים בצהריים, ואילו בגיל 5 רובם כבר לא. התנומות הופכות להיות קצרות יותר בהדרגה.

6-13 שנים: 9-11 שעות. שיעורי הבית ומכשירים אלקטרוניים מעסיקים את הילדים בגיל הזה, לכן חשוב לקבוע לו"ז שינה ולאכוף שגרה בריאה לפני השינה.

14 שנים ומעלה: 8-10 שעות. כאשר הילדים מגיעים לגיל ההתבגרות, קשה יותר להירדם מוקדם כמו שהם היו מצליחים פעם.

הגדירו שגרה טובה לפני השינה

שגרה מבוססת לפני השינה, כמו אמבטיה, סיפור, אורות מעומעמים או מוזיקה מרגיעה, יכולה להרגיע את הילדים ולעזור להם להירדם. שימו לב אם יש סימנים לכך שילדכם לא ישן מספיק, כמו בעיה להישאר ערני בבית הספר, עצבנות וקושי להתעורר בבוקר.

כבו את כל המסכים

ההודעות, האינסטגרם והטלוויזיה מקשים על הילדים להירדם ולישון טוב. אל תכניסו לחדר הילדים טלוויזיה, טלפון נייד, טאבלט או מחשב. זוהי גם אסטרטגיה טובה לפקח על השימוש בטלפון ולהגן על הילדים מפני בריונות ברשת או משימוש לא הולם, שעלולות להפוך לבעיות משמעותיות בחייו של הילד.

פעילות גופנית

פעילות גופנית במהלך היום מסייעת לילדים לישון הרבה יותר טוב בלילה. ריצה וספורט זה נהדר, אבל לא חסרות דרכים להיות פעילים. למשל, קחו את הכלב לטיול, לכו לטייל בפארק – פשוט תוציאו אותם מהבית ותזיזו אותם. מומחים ממליצים לפחות 60 דקות פעילות ביום, לכל הילדים.

הבת עומדת להיכנס לפעוטון? הבן עולה לכיתה א'? ארגנו אותם כמו שצריך עם מדבקות שם בעיצוב אישי! הזמינו כאן דרך החנות שלנו.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך