טיפים להורים: איך נוכל לעזור לילד עם הפרעת קשב וריכוז?

הבלוג של tag4u מדבקות שם - איך מגדלים ילד עם הפרעת קשב וריכוז?

האופן שבו אתם מגדלים ילדים עם הפרעת קשב וריכוז הוא חלק ניכר מהטיפול בהפרעה. אנחנו ב-tag4u לא רופאים מוסמכים. הטיפים שניתן לכם כאן לא מחליפים בשום אופן עצה של רופא מומחה. אבל אנחנו בהחלט יכולים לתת לכם טיפים פרקטיים שתוכלו להתחיל ליישם כבר עכשיו. בנוסף, אנחנו יכולים להציע לכם מדבקות שם מהממות לילדים, מגיעות עם תמונה, ותוכלו לבדוק אותן ממש כאן!

אנחנו, ההורים, יכולים לעזור לילדים שלנו שסובלים מההפרעה. אבל אנחנו יכולים גם להחמיר את המצב. מאוד חשוב שנבין שמוח של ילד עם הפרעת קשב וריכוז עובד בצורה אחרת ממוחם של ילדים אחרים. אם לילדה שלכם יש הפרעת קשב וריכוז, הנה כמה כללי מפתח שכדאי לזכור:

תהיו מעורבים בטיפול

הכירו את ההפרעה כמה שאפשר. קראו עליה, צפו בסרטונים, דברו עם מומחה. הקפידו על מינון התרופה שהמליץ הרופא ועקבו אחר המלצות נוספות. תתמידו להגיע לפגישות עם הרופא. אל תחרגו מהמנה המומלצת, במידה והילד לוקח תרופות.

שימו לב איך ההפרעה משפיעה על ילדיכם

נסו להבחין בקשיים שהפרעת הקשב והריכוז מהווה עבור הילדים שלכם. לחלק זה יכול להיות יותר הבעיה להתרכז, בעוד שלאחרים יש יותר בעיית היפראקטיביות. כמובן, התייעצו עם הרופא בנוגע לטיפים שיכולים לעזור לילד שלכם להשתפר במקומות האלה.

לילדה יש קושי להישאר מאורגנת בלימודים? האם הוא נוטה לאבד חפצים? למה שלא תקלו על החיים שלהם? רכשו סט מדבקות שם מקסים עם תמונה לבחירתכם כאן!

הבלוג של tag4u מדבקות שם - איך מגדלים ילד עם הפרעת קשב וריכוז?

האמינו בילדים שלכם

טוב זה אולי נשמע די ברור וזה צריך להיות ככה בלי קשר להפרעה או לא. אבל ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז הרבה פעמים מרגישים שהם מאכזבים אתכם ולא עושים דברים כמו שצריך. אז חשוב מאוד להישאר חיוביים ולעודד אותם. הגנו על ההערכה העצמית של הילד או הילדה שלכם. היו סבלניים, מבינים ומקבלים, שירגישו שאתם מאמינים בהם. תראו בהם את החוזקות שלהם ותדגישו אותן. עם הזמן אתם תראו שהילדים שלכם ילמדו לשלוט בהפרעה. הישארו חיוביים בנוגע לעתיד שלהם.

שימו לב איך אתם מחנכים אותם

לימדו על השיטות המומלצות לחנך איתן ילד עם הפרעת קשב וריכוז, והכירו את השיטות הגרועות ביותר. היעזרו בפסיכולוג מומחה וקבלו טיפים איך לחנך את הילד נכון. ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז יכולים להיות מאוד רגישים לביקורת. השתדלו לתקן את הטעויות שלהם באופן מעודד ותומך והשתדלו לא להעניש אותם על התנהגות שהם לא יכולים לשלוט בה. תפרקו מטלות גדולות לקטנות יותר כדי שזה ירגיש עבורם יותר ניתן לעשייה. השתמשו בצבעים כדי לסמן מטלות יומיומיות ובית-ספריות.

חפשו ייעוץ פרטני

בסופו של דבר, אתם לא יכולים לעשות הכל לבדכם. וודאי הילד זקוק לעזרה שלכם, אבל חשוב גם למצוא עזרה מאיש מקצוע. מצאו מטפל טוב שיעבוד איתם. אל תחששו לבקש עזרה. לפעמים הורים רבים יכולים להיות יותר מדי מרוכזים בילדים שלהם שהם מזניחים את הצרכים הנפשיים של עצמם. כך שמטפל יכול לעזור לנהל את הלחץ והחרדה שלכם ושל ילדיכם.

אם יש לכם חשד שהילד שלכם סובל מהפרעת קשב וריכוז, אל תנסו לאבחן אותו על דעת עצמיכם! חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע, כמו פסיכיאטר או נוירולוג, כדי לאבחן את ההפרעה. קראו כאן על התסמינים של הפרעת הקשב והריכוז.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך