השמות הפופולריים ביותר לתינוקות בישראל בשנת 2020

במהלך השנים הדפסנו מיליוני מדבקות שם ב-tag4u עם אלפי שמות שונים. היו לא מעט שמות שאפילו לא ידענו שקיימים. אבל מצד שני גם היו גם שמות יותר שכיחים. אבל זה גרם לנו לתהות – מה הם בכלל השמות הכי פופולריים שיש בקרב התינוקות בישראל? יצאנו לבדוק.

אם אתם מחפשים שם לתינוק שלכם, וחשוב לכם אם השם נמצא במיינסטרים, או שאתם מעדיפים להיות מקוריים יותר, אז אנחנו חושבים שהרשימה הבאה תוכל לסייע לכם.

שמות לתינוקות בנות - tag4u מדבקות שם

בנות

מרים

השם מרים, (בקצרה: מירי), מוכר לנו במקורו מהתנ"ך על שמה של מרים הנביאה – אחותם של אהרון ומשה. לשם ישנה משמעות מנוגדת – מצד אחד הוא מתחיל ב"מר", משמע מסמל מרירות, אך מצד שני הוא מסתיים ב"מים", שמביאים חיים לעולם. ישנה גם משמעות מילולית לשם, שמגיעה מהפועל "מרים" – מעודד, מחיה.

תמר

על שם פרי עץ הדקל הנמנה עם אחד משבעת המינים, התמר כיכב במקום הראשון בקרב התינוקות במשך כמה שנים רצופות! אבל זה לא מפתיע אותנו כי הוא הופיע כל כך הרבה פעמים אצלינו בהזמנות. השם תמר נפוץ גם בקרב הגרוזינים, בעקבות שמה של המלכה היחידה שהייתה בגאורגיה.

אביגיל

אביגיל, אשתו של דוד המלך, נחשבה לאחת הנשים היפות בעולם. משמעותו המילולית של השם מתייחסת לשילוב המילים "אבי" ו-"גיל" (שמחה), משמע אבי/משפחתי/האל שלי, הוא מקור לשמחה גדולה. מה שמרמז על שמחת האב לפירוש אחר – משמעות המילה גיל בשמה היא גאולה.

אדל

הכנו המון מדבקות השנה עם השם הזה! כולנו מכירים אותו היטב בזכות הזמרת המפורסמת של "Rolling in the Deep", אשר שמה המלא הוא אדל לורי בלו אדקינס. המקור של השם אדל הוא בשפה הגרמנית – אצילית ומכובדת. אולם ישנו מקור גם מהתנ"ך, אשר מרמז על המשמעות "הודו לאל", או ראשי התיבות לציטוט "אֵשׁ דָּת לָמוֹ".

שמות לתינוקות בנים - tag4u מדבקות שם

בנים

מוחמד

זהו בהחלט שם פופולרי ביותר בקרב המוסלמים במשך הרבה שנים, אך מסיבה טובה. מוחמד (בן עבדאללה בן עבד אל⁻מוטלב) היה מייסד דת האסלאם. הוא נחשב לאחרון ולחשוב ביותר מבין הנביאים במסורת המוסלמית. השם מוחמד בערבית פירושו "מהולל" או "מפואר". בטורקית קוראים לשם הזה "מהמט".

אדם

שם מאוד נפוץ בקרב מפורסמים רבים, המוכרים ביניהם הם הסולן של להקת Maroon 5, אדם לוין, והקומיקאי אדם סנדלר. המילה אדם מגיעה מהאדם הראשון המוזכר בתנ"ך בספר בראשית, ומשמעות השם כיום היא גבר או יצור אנושי (בן-אדם). השם ידוע ומוכר כפי שהוא ברחבי העולם ויש בו חיבור תרבותי בין יבשתי.

יוסף

יוסף/ג'וזף (בקצרה גם יוסי). שמו של הבן הראשון של רחל אמנו ויעקב אבינו מהתנ"ך, והבן האהוב עליהם ביותר. לאחר שנים של המתנה, בשל עקרותה של רחל, השם "יוסף" ניתן לו בעקבות התקווה שלה להרות וללדת בן נוסף. השם יוסף מסמל אדם צדיק עם אישיות גדולה וחכמה יוצאת דופן.

עומר

שם נוסף שנהנינו לפגוש הרבה בהזמנות מדבקות השם ב-tag4u – עומר. אמנם השם יוניסקס (מתאים גם לבנות וגם לבנים), אך הוא מתגלה כיותר פופולרי בקרב הבנים. וכך גם השנה. משמעות השם עומר בתנ"ך היא כינוי לקבוצה של שיבולים (אלומה) שנקצרה בשדה. דוגמה טובה למפורסם בשם זה הוא הזמר עומר אדם.

לא משנה איך תקראו לילד שלכם, אנחנו לא יכולים לחכות לראות את השם המקסים שלו מופיע בהזמנות של המדבקות שלנו! אם יש לכם תינוק שאתם עומדים לשלוח לפעוטון, אנחנו ממליצים בחום רב על קומבו מדבקות שם לתינוק חדש. זוהי חבילת חיסכון מושלמת, שאיתה תוכלו להשוויץ בשם של התינוק המתוק שלכם!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך