בחירת מדבקות שם: כל מה שאתם צריכים לדעת

בחירת מדבקות שם: כל מה שאתם צריכים לדעת - tag4u

שוק מדבקות שם שוצף וקוצף היום, בשונה מהתקופה שהייתה לפני 14 שנים – כאשר אנחנו, tag4u, היינו הראשונים להביא את המוצר הזה לארץ. וכריבוי העצה כך גם ריבוי המחירים וכך גם ריבוי האיכויות והחומרים של מדבקות השם. היום החלטנו לסכם כאן לנוחיותכם את מגוון החומרים שנמצאים בשימוש יצרני מדבקות שם, למען הבחירה הטובה ביותר בשבילכם.

לכל מדבקת שם שאתם בוחרים ישנם שני מרכיבים עיקריים:

  1. חומר המדבקה עצמה
  2. שכבת ההגנה על הדיו (אם יש)

בחירת חומר למדבקת שם

חומר המדבקה עצמו, המצע עליו מדפיסים את עיצוב המדבקה, הוא הקובע את חוזק המדבקה הסופית ואת העמידות שלה בפני תלאות החיים כגון: חשיפה למים, חשיפה לחום, כלור של בריכה וכו׳.

נייר

מדבקת שם מנייר היא הבחירה הסטנדרטית ביותר, וההדפסה והעלויות שלה משתלמות מאוד. החיסרון במדבקת נייר היא העמידות הנמוכה שלה לחום, מים ולחות. בנוסף, המדבקה לרוב משאירה אחריה סימנים כאשר מורידים.

ויניל (PVC)

ויניל הוא חומר פלסטי גמיש המיועד למשטחים מעוקלים ועגולים. מדבקות שם ויניל ניתנות להסרה בקלות בלי סימנים.

פוליאסטר

מדבקה שמתאימה למשטחים ישרים ולטמפרטורות גבוהות. הפוליאסטר אינו קריע, מתאים לשימוש פנימי וחיצוני על מוצרי חשמל, מכשור רפואי, צבאי ועוד.

לקסן

לקסן הוא חומר פולימרי קשיח ועמיד מאוד בפני שחיקה. מדובר במדבקות חזקות מאוד, עמידות לאורך זמן ונוחות להסרה. מדבקות לקסן נמצאות בשימוש ארוך טווח במוצרי אלקטרוניקה, הייטק, מכשור רפואי ועוד.

פוליאמיד

מדבקות הפוליאמיד מתאימות לשימוש בתעשיית המזון ומתאים באופן כללי לבחור עבור לטמפרטורות גבוהות ולתנאי חום קיצוניים.

פוליאתילן, פוליפרופילן

חומרים אלו פלסטיים וגמישים, אינם ניתנים לקריעה ומתאימים להדפסה על משטחים נמתחים כמו גומי וניילון. הן אינן מתעוותות במתיחה וההדפסה נשארת לטווח ארוך.

שכבת הגנה

שכבת ההגנה של המדבקה שומרת על הדיו ועל העיצוב היפהפה של מדבקת השם שלכם מדברים כמו מים, שריטות וקרינה. אם אתם רוצים מדבקה שתחזיק הרבה זמן ותראה טוב, אין אפילו מה להתלבט ולרכוש מדבקה שבהכרח מגיעה עם שכבת הגנה טובה.

ישנם שני סוגים נפוצים של שכבות ההגנה על מדבקות, אשר מאוד משפיעות על הנראות שלה:

ברק

ציפוי הברק מוסיף פרופיל גבוה למדבקה, ויש לו השפעה גדולה מאוד על המראה שלה, שנותן לה תחושה מבריקה נפלאה וייחודית. ניתן לראות שכבות מבריקות בחוברות, תפריטים או עטיפות מגזינים. הציפוי הזה הולם במיוחד לצבעים בהירים ולניגודיות בין הצבעים, מעניק להם עומק נוסף.

מט

בהשוואה לברק, המט נראה הרבה יותר רך ועדין. הוא נראה יותר טבעי, שטוח, פחות צועק לעין ובעל תחושה אלגנטית ביותר. מדבקות מט מתאימות למראה אלגנטי שאינו מחזיר אור. הציפוי של המט אידיאלי למדבקות שם מתאים מאוד למיתוג, חבילות משלוח, סימון מוצרים, כוסות ועוד.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך